Βράβευση Μαθητών/τριών που διακρίθηκαν σε μαθηματικούς διαγωνισμούς 2023-24

Με χαρά σας προσκαλούμε στην εκδήλωση για την βράβευση των μαθητριών και μαθητών που διακρίθηκαν σε μαθηματικούς διαγωνισμούς την σχολική χρονιά 2023-24 που θα πραγματοποιηθεί στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του Δήμου Δυτικής Σάμου, στο Καρλόβασι την Κυριακή 20 Οκτώβρη 2024 στις 18.00 μ.μ.
Πρόγραμμα Εκδήλωσης

Σύντομος χαιρετισμός για την διεπιστημονική αξία των Μαθηματικών από τον Ομότιμο Καθηγητή και πρώην Κοσμήτορα της Πολυτεχνικής Σχολής του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης κ. Νίκο Κωτσοβίνο.

Σύντομη παρουσίαση των Τμημάτων Μαθηματικών, Στατιστικής και Αναλογιστικών – Χρηματοοικονομικών Μαθηματικών και Μηχανικών Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων από Καθηγητές του Πανεπιστημίου Αιγαίου.

Απονομές διπλωμάτων στις μαθήτριες και στους μαθητές που διακρίθηκαν στους μαθηματικούς διαγωνισμούς
«Μικρός Ευκλείδης», «Γιάννης Ράλλης», «Πυθαγόρας» και «Θαλής» της σχολικής χρονιάς 2023-24