Βράβευση μαθητών νομού Σάμου

Σας προσκαλούμε στην εκδήλωση που διοργανώνει το παράρτημά μας για τη ΒΡΑΒΕΥΣΗ των μαθητών του νομού Σάμου που διακρίθηκαν στους Μαθητικούς Διαγωνισμούς της Ε.Μ.Ε !

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης ο Καθηγητής του Τμήματος Στατιστικής και Αναλογιστικών-Χρηματοοικονομικών Μαθηματικών του Πανεπιστημίου Αιγαίου, Κωνσταντινίδης Δημήτριος θα παρουσιάσει το θέμα: «Κλιματική αλλαγή».

Η εκδήλωση – ομιλία θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 14 του Μάρτη 2023 και ώρα 18:00 μμ στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δήμου Δυτικής Σάμου και είναι ανοιχτή για κάθε μαθητή, εκπαιδευτικό αλλά και κάθε άλλο ενδιαφερόμενο που αγαπά τα Μαθηματικά.

Η εκδήλωση θα λάβει χώρα στο Δημαρχιακό Μέγαρο στο Βαθύ, στις 18:30μ.μ. της Κυριακής 22 Οκτωβρίου 2023.